لیوان چینی

برگزاری دوره‌های ورزش لیوان چینی با ارائه مدرک معتبر لیوان چینی ورزشی است نوظهور که از چیدمان لیوان های مخصوص و جمع کردن آنها طبق یک دستورالعمل خاص صورت میگیرد.

این بازی به واسطه سرعتی بودن آن از هیجان بالایی برخوردار است و به همین علت طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده و روز به روز به طرفداران آن اضافه میشود.

محدودیت در این بازی وجود ندارد. تمامی افراد در تمامی سنین حتی با وجود ناتوانایی های جسمی و ذهنی قادر به انجام این بازی هستند راز موفقیت در این بازی نیز یک چیز است و آن چیزی نیست جز "تمرین"

تاریخچه ‌لیوان‌چینی

تاریخ شروع ورزش لیوان چینی به اوایل دهه 1980 در آمریکا بازمی گردد و به طور رسمی فعالیت خود را در سال 1995 میلادی آغاز نمود. اولین دوره مسابقات این رشته در سطح ملی در سال 1998 در تگزاس برگزار گردید و هم اکنون این رشته ورزشی در سرتاسر دنیا زیر نظر فدراسیون جهانی WSSA که ریاست آن به عهده باب فاکس می باشد، فعالیت می نماید. ورزش لیوان چینی در حال حاضر ورزشی محبوب در آمریکا و برخی کشورهای اروپایی به شمار میرود فواید لیوان چینی لیوان چینی به واسطه استفاده همزمان از هر دو دست، بهترین عملکرد را برای افزایش تمرکز، هماهنگی عصب عضله،دست و چشم و استفاده همزمان از هر دو نیمکره مغز و بدن را دارد کودکان بازی باعث رشد فکری ، ذهنی و تقویت فعالیت های حسی حرکتی کودک میشود همچنبن انجام بازی های مناسبی مانند لیوان چینی باعث جهش ذهنی چندین ساله در کودک ،هماهنگی بیشتر در دست و چشم، عصب و عضله، انطباق چشم ها، واستفاده از هر دو نیم کره مغز را دارد بزرگسالان لیوان چینی فعالیتی است که حتی سالمندان و بزرگسالان هم به آن علاقه دارند.در این بازی از هر دو دست به طور متوالی استفاده میشود که همین امر باعث استفاده همزمان از هر دو نیم کره مغز میشود و به واسطه انجام همین چند فعالیت ساده میتوان از بیماری پارکینسون و آلزایمر پیشگیری کرد و همچنین به موجب قانونمند و منسجم بودن حرکات هر دو دست در این ورزش در مواردی باعث بهبود آلزایمر و پارکینسون شده است این دوره آموزشی با ارائه لیوان ودر 10جلسه درطول 40روز انجام می شود و در پایان دوره با ارائه مدرک کمیته ورزش های تفریحی و مهارتهای فردی همراه خواهد بود